Artykuł4

Oto podstrona: 0


Oszałamiające plaże otaczają ponad 3000 kilometrów wybrzeża, gdzie kolorowe ryby pływają wzdłuż żywych raf koralowych w błyszczącym, czystym turkusowym morzu. Uwzględnia polityków, inspirujących pisarzy i zapewnia schronienie radykałom. Słynie z jedzenia, muzyki, tańca i sportu.

Qué Bolaa Cuba Travel

Que Bolaa Cuba Travel to prywatna agencja, która oferuje wyjątkowe wrażenia z podróży. Ma na celu pokazać Ci Kubę w nowy i inny sposób. Oferuje kilka Kubańskich objazdów, Kubańskich objazdów i wycieczek oraz wycieczki, a także aspiracje w obie strony. Oto niektóre z obszarów wyspy, które są uwzględnione podczas tych wycieczek.

Stara Hawana

Stara Hawana jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i dobrze utrzymana część historii Kuby. Możesz spacerować brukowanymi kamiennymi uliczkami i podziwiać barokowe i neoklasycystyczne budowle. Następnie możesz odwiedzić Stare Miasto i Plaza Vieja. Główne atrakcje to:

* Plaza de la Catedral - dom kubańskiego baroku Catedral de San Cristobal * Bodeguita del Medio - słynny Hangout Hemingway * Castillo de la Real Fuerza - twierdza wojskowa * Casa del Conde Jaruco (piękne witraże) Varadero Varadero to jedna z najbardziej znanych plaż na Kubie. Oszałamiające lurevacationers plaż z białym piaskiem z całego świata. Jest Parque Natural Punta Hicacos, rezerwat przyrody. Jest także:

Parque Josone - gdzie znajduje się bujny ogród kwiatowy, restauracja, basen i małe jezioro, w którym można wypożyczyć łódki. Varadero, Cayo Piedra Underwater Park - popularny obszar do nurkowania i nurkowania z podwodnymi wrakami statków i żywymi rybami. Istnieje również rybołówstwo głębinowe, golf, skoki spadochronowe i inne atrakcje kulturalne. Jaskinie Cueva de Ambrosio i Cueva de Musulmanes

Trynidad

Kolejny obiekt światowego dziedzictwa UNESCO z brukowanymi uliczkami. Większość budynków wzniesiono między XVII a XIX wiekiem, kiedy Trynidad prosperował w handlu cukrem i niewolnikami. Teraz Trynidad jest tętniącym życiem obszarem turystycznym z piękną scenerią. To wspaniałe miejsce do jazdy konnej. Atrakcje obejmują:

* Neoklasycystyczny kościół Świętej Trójcy * Kościół i klasztor świętego Franciszka * Muzeum architektury kolonialnej * Galeria sztuki w Casa de Aldeman Ortiz * Palacio Brunet - wspaniały dom, zbudowany w 1812 roku i wciąż wyposażony w oryginalne freski i marmurowe podłogi. * Relikwie i zabytki z XIX wieku Guardalavaca

Guardalavaca graniczy z plażami, ale jest nieco ciszej niż w innych częściach plaży. Gęste liście zapewniają plamy cienia dla osób szukających odpoczynku od gorącego słońca. Nurkowie i nurkowie cieszą się bogactwem życia morskiego wzdłuż raf koralowych. Inne atrakcje to rejsy żeglarskie, przygody w dżungli i delfinach oraz wycieczki po Santiago de Cuba.

Parque Nacional Vinales

Parque Nacional Vinales znajduje się również na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Strome wapienne wzgórza przecinają doliny, tworząc intensywne krajobrazy, a na podłogach rośnie tytoń, owoce i warzywa. Park oferuje fantastyczne tereny do uprawiania turystyki pieszej i konnej, a urocze miasteczko Vinales to wspaniałe miejsce do rozglądania się.

Święta Clara

Santa Clara jest nieco inna niż wszystkie inne miasta i kurorty. To tętniące życiem miasto studenckie i znane miejsce ostatniej bitwy partyzanckiej prowadzonej przez Che Guevarę w 1958 roku. Został tam pochowany, a jego Mauzoleum i pomnik Comandante Ernesto „Che” Guevara to największe atrakcje okolicy. Jego osobiste przedmioty znajdują się w Museo Historico de la Revolucion, a Monumento a la Toma del Tren Blindado oznacza miejsce jego ostatecznej bitwy z żołnierzami Batisty.

Santa Clara jest także domem Teatro de la Caridad (około 1885), jednego z niewielu ocalałych teatrów na Kubie. Wiele z nich pozostaje w oryginalnym stanie.