Artykuł5

Oto podstrona: 2


Po zeszłorocznym wprowadzeniu na rynek Cadillac XTS Sedan 2015 zyskuje na znaczeniu. W 2015 roku ten duży luksusowy sedan otrzyma opcjonalny silnik V-6 z turbodoładowaniem o mocy 410 koni mechanicznych, wraz z elektrycznym układem wspomagania kierownicy, opcjonalną konfiguracją samoczynnego parkowania i podwójnym systemem rozrywki z tyłu.

 Cadillac XTS jest dostępny w czterech poziomach wykończenia: baza, kolekcja Luxury, kolekcja Premium i kolekcja Platinum.

 Cadillac XTS 2015 napędzany jest wolnossącym 3,6-litrowym silnikiem V-6 o mocy 304 koni mechanicznych i masie 264 funtów / stopę. momentu obrotowego w połączeniu ze standardową sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów. Napęd na przednie koła jest również standardem, a napęd na wszystkie koła jest opcjonalny. Szacowane przez EPA zużycie paliwa wynosi 17 mpg miasta / 28 mpg autostrady / 21 mpg w połączeniu z napędem na przednie koła i 17 mpg miasta / 26 mpg autostrady / 20 mpg w połączeniu z napędem na wszystkie koła.

 Modele Premium i Platinum Vsport są napędzane turbodoładowanym 3,6-litrowym silnikiem V-6, który rozwija imponującą moc 410 KM i 369 funtów na stopę. momentu obrotowego w połączeniu z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów. Standardowy napęd na wszystkie koła, z szacowanym przez EPA zużyciem paliwa dla wyposażenia Vsport sprawdzonego 16/24/19.

 Jeśli chodzi o osiągi, Kelley Blue Book powiedział: „Luksusowy sedan Cadillac XTS 2015 stoi na granicy między rozpieszczającym komfortem a agresywnymi osiągami.

 Standardowe funkcje bezpieczeństwa w Cadillac XTS 2015 obejmują przeciwblokujące hamulce tarczowe z elektronicznym rozdziałem siły hamowania, wspomaganie hamowania awaryjnego, kontrolę stabilności, kontrolę trakcji, kotwiczenia fotelików dziecięcych, boczne poduszki powietrzne przednich i tylnych siedzeń, boczne kurtynowe poduszki powietrzne, przednie kolana, monitorowanie ciśnienia w oponach i awaryjny system telematyczny OnStar. Opcjonalne wyposażenie bezpieczeństwa obejmuje monitorowanie martwego pola, ostrzeżenie przed kolizją, asystenta utrzymania pasa ruchu (tylko modele FWD), ostrzeżenie o zjechaniu z pasa ruchu i ostrzeżenia o ruchu na tylnym skrzyżowaniu. Standardem jest również fotel kierowcy, który wibruje, informując kierowcę, że kolizja jest nieuchronna. Ten przełomowy system wibruje nawet po stronie siedzenia, z którego pochodzi zagrożenie. Adaptacyjny tempomat z automatycznym hamowaniem przy niskiej prędkości jest standardem w tapicerce Platinum i opcjonalnie w wersji Premium.

 Standardowe wyposażenie Cadillac XTS obejmuje uruchamianie przyciskiem, regulowane elektrycznie przednie fotele, skórzaną tapicerkę, dwustrefową automatyczną klimatyzację, tylne czujniki parkowania, ośmiogłośnikowy system audio Bose, radio satelitarne i HD, telefon Bluetooth i streaming audio , Połączenie 4G LTE z Wi-Fi i systemem informacyjno-rozrywkowym CUE firmy Cadillac. Ten ostatni zawiera 8-calowy ekran dotykowy LCD, zintegrowany w górnej części deski rozdzielczej. Opcje obejmują elektrycznie sterowane przednie fotele w 22 kierunkach (z ogrzewaniem, wentylacją i masażem), podgrzewaną kierownicę, adaptacyjny tempomat, szyberdach, trójstrefową automatyczną klimatyzację, elektrycznie składane lusterka, tylny podłokietnik z elementami sterującymi dźwiękiem i osłoną przeciwsłoneczną, 14-głośnikowy system dźwięku przestrzennego, system nawigacji, odtwarzacz Blu-Ray z podwójnym ekranem z tyłu oraz kamera cofania.

 Przewodnik dla konsumentów napisał: „Podoba nam się to, że XTS oferuje dużo miejsca, liczne funkcje bezpieczeństwa, bogaty luksus i przyzwoitą dynamikę jazdy, a wszystko to w dolnej części przedziału cenowego premium”.